Aktuality

DĚTSKÝ DEN

Naše středisko letos opět pomáhá na dětském dni kynologického klubu, který se koná v areálu KK, na „Hliníku“, dne 4. června 2017.
Holky nám vždycky ochotně pomáhají, ale samozřejmě to není povinnost.

Na dětský den je zvána pochopitelně široká veřejnost. Začátek disciplín je plánovaný na 11. hodinu, samozřejmě s ohledem na počasí. Konec disciplín a sbírání bodů, které později děti směňují za hodnotné dárky, bude v 15:00 hod. Následuje bohatý program kynologického klubu

Holky oficiálně propouštíme po skončení disciplín.
Budou-li si chtít přivést posilu v podobě kamarádek nebo kamarádů, děti 12+ jsou vítány 🙂

18763152_10206953886446257_1571834287_n

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Sraz:        NE 20. 12. 2015 ve 14:00 hod. v klubovně
Konec:     NE 20. 12. 2015 v 18:00 hod. v klubovně

S sebou: přezůvky, šátek na hry, cukroví na ochutnávku (stačí pár kousíčků), 1x jablko, 2x skořápku od vlašského oříšku, malou narozeninovou svíčku

Také bychom si s děvčaty chtěly udělat vánoční besídku na poslední schůzce tohoto roku, tj. 16. 12. 
S sebou: kdo bude mít k dispozici – pár kousíčků cukroví, jeden dáreček (který si budou pak děvčata vyměňovat po vylosování jména) – jsme tu samé holky, takže dárek nemusí být univerzální a stačí opravdu jenom nějaká drobnost. Ježíšek nás potom navštíví na střediskové vánoční besídce 20. 12.

OHLÉDNUTÍ

Poslední listopadový víkend toho roku jsme se s děvčaty sešly zřejmě na poslední letošní přespávačce. Účast byla téměř stoprocentní, což nám udělalo velikou radost. Přestože slečna vedoucí „Hlava děravá“ – já – zapomněla projektor, nevadilo nám to. Až do pozdějších večerních hodin jsme pracovaly na adventních věncích a svícnech a pak jsme si zavzpomínaly na večery bez elektroniky a hrály jsme městečko Palermo aj. Hodnotíme tuto akci jako velice vydařenou a teď se těšíme na vánoční besídky, které následují.

NOCOVÁNÍ V KLUBOVNĚ

Opět tu máme naše oblíbené nocování v klubovně, které se uskuteční ze soboty na neděli 28. – 29. listopadu.

Sraz:     SO 28. 11. v 17:00 hod.
Konec: NE 29. 11. v 11:30 hod.

S sebou: spacák, deka pod sebe, hygiena, oblečení na doma, pyžamo, jídlo na pátek večer a sobotu ráno, to, co na schůzku, příp. nějaká stolní či jiná hra, DVD, flash disk (večer budeme promítat)

OHLÉDNUTÍ

V sobotu 24. října jsme se setkali v klubovnách, abychom si vyrobili dárkovou tašku a malovali na porcelán. Jaké krásné věci jsme vyrobili, si budete moci prohlédnout na fotografiích. Tedy až nám je náš fotograf Ója poskytne 🙂 Zatím připomínám, že pomalovaný porcelán je potřeba „upéct“ v elektrické troubě na 160° po dobu 15 minut. Jinak se budou barvičky drolit. Po „upečení“ lze nádobí bez obav mýt v myčce. Těšíme se na další společnou akci!

RUKODĚLNÉ DÍLNIČKY

Co:                malování na porcelán + výroba papírové tašky
Kdy:             SO 24. října ve 14:00 hod.
Kde:             ve skautské klubovně na ul. Lidická
Co s sebou: bílý talíř nebo hrneček, příp. balící papír s oblíbeným motivem (vánoční bude k dispozici)

Akce je přístupná i veřejnosti, proto ať si děvčata klidně přivedou kamarády/ky nebo přijďte tvořit s nimi Vy. 🙂 Těšíme se na Vaši účast!

OHLÉDNUTÍ

V pátek 25. září proběhlo nocování v klubovně, kterého se zúčastnila většina dívek a to i přes období viróz a nachlazení. Doufáme, že se nám v dohledné době podaří opět dohodnout vyhovující termín a sejít se na alespoň tak vydařené akci, jako byla tato.

NOCOVÁNÍ V KLUBOVNĚ

V pátek 25. 09. 2015 se uskuteční nocování v klubovně.

Sraz:     PÁ 25. 09. v 18:00 hod.
Konec: SO 26. 09. v 11:30 hod.

S sebou: spacák, deka pod sebe, hygiena, oblečení na doma, pyžamo, jídlo na pátek večer a sobotu ráno, to, co na schůzku, příp. nějaká stolní či jiná hra, DVD, flash disk (večer budeme promítat)

PS: budeme pevně stanovovat termíny schůzek na tento školní rok, proto má-li ještě některá z děvčat k tomu co dodat, nechť si přinese lísteček s vypsanými kroužky, děkujeme